DOSKONAŁA PŁYWALNOŚĆ

OPIS KURSU

Ćwiczenia, które przeprowadzimy na kursie mają umożliwić Wam pełną kontrolę nad pływalnością oraz wskazać kierunek do dalszego ćwiczenia po ukończeniu kursu, do czego bardzo Was zachęcam. Sami możecie wymyślać przeróżne ćwiczenia i w miarę rozwoju zwiększać ich stopień trudności.

O tym jak trudno jest zawisnąć nieruchomo w toni oraz jak doskonała pływalność ważna jest dla naszego bezpieczeństwa i ochrony podwodnych organizmów z pewnością już się przekonaliście lub czytaliście na ten temat.

Jeśli chcecie zostać mistrzami doskonałej pływalności, ten kurs jest dla Was.

NURKOWANIE 1

Rozpoczniemy od dokładnego wyważenia się i odpowiedniego rozmieszczenia balastu, potem powoli zanurzymy się i sprawdzimy jak radzicie sobie z pływalnością. Wykonamy hovera i popływamy nad dnem bez mącenia osadu, będziemy również zmieniać głębokość za pomocą oddechu. Sprawdzimy Twoją pozycję pod wodą i jeśli będzie taka potrzeba poćwiczymy pływanie żabką. Na zakończenie nurkowania jeszcze raz sprawdzimy wyważenie przy prawie pustych butlach.

 

NURKOWANIE 2

Będziemy ćwiczyć zawiśnięcie nieruchomo w toni na różnych głębokościach podczas całego nurkowania, popływamy blisko przedmiotów, skał i dna bez dotykania ich, wykonamy ćwiczenie z przekazywaniem sobie ciężarków i "pobawimy się kamyczkiem" :-)