Szkolenia dla dorosłych

Open Water Diver – podstawowy kurs nurkowy, po ukończeniu którego kursant otrzymuje certyfikat uprawniający do nurkowania na całym Świecie do głębokości 18 m. Na kurs składa się pięć sesji teoretycznych, pięć modułów basenowych oraz cztery nurkowania szkoleniowe na wodach otwartych. Materiały szkoleniowe w cenie kursu (podręcznik i tabele RDP lub e RDPML).

Advanced Open Water Diver – zaawansowany kurs nurkowy, na który składa się pięć nurkowań typu Adventure* w tym głębokie i nawigacja podwodna oraz pięć sprawdzianów wiedzy właściwych dla wykonanych nurkowań. Po zaliczeniu teorii i nurkowań kursant otrzymuje certyfikat uprawniający do nurkowania na całym Świecie do głębokości 30 m. Materiały szkoleniowe w cenie kursu (podręcznik kursanta).

Rescue Diver – to kurs, na którym uczymy uświadamiać sobie i rozpoznawać niebezpieczeństwa na wodzie i pod wodą. Uczymy jak poradzić sobie w trudnej sytuacji awaryjnej jak pomóc innemu nurkowi, co robić, gdy zdarzy się wypadek nurkowy. Na kurs składa się pięć sesji teoretycznych, dziesięć umiejętności ratowniczych, dwa scenariusze ratownicze a także przygotowanie planu akcji ratunkowej.

Jest to bardzo wymagający kurs, ale daje również wiele zabawy i satysfakcji. Jako Rescue Diver staniemy się bardzo pożądanymi partnerami nurkowymi, bo któż nie chciałby nurkować z ratownikiem.

Do ukończenia kursu wymagane jest szkolenie EFR Wstępna i dodatkowa pomoc przedmedyczna, które można odbyć równolegle z kursem Rescue Diver. Materiały do kursu Rescue w cenie kursu (podręcznik kursanta, tabliczka postępowania w nagłym wypadku nurkowym).

Master Scuba Diver – najwyższy rekreacyjny stopień nurkowy w systemie PADI. Wydawany jest nurkom o ponadprzeciętnych umiejętnościach i doświadczeniu.

Dive Master - to pierwszy profesjonalny stopień w organizacji PADI. Po zaliczeniu umiejętności pływackich, nurkowych, praktyk i teorii oraz zdaniu egzaminu stajemy się członkami PADI. Otrzymujemy swój numer identyfikacyjny, mamy dostęp do szerszych informacji na stronie internetowej PADI i możemy korzystać z wielu innych usług a co najważniejsze możemy podjąć pracę, jako Dive Master. Dive Master uprawniony jest do samodzielnego  prowadzenia niektórych kursów i programów nurkowych oraz asystowania instruktorom podczas szkolenia. Kurs DM otwiera nam również drogę do dalszego szkolenia na stopnie instruktorskie.

EFR - Wstępna i dodatkowa pomoc przedmedyczna – kurs pierwszej pomocy, który może się przydać nie tylko nurkom. Daje wiele satysfakcji, ale przede wszystkim dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom możemy pomóc drugiemu człowiekowi gdy zajdzie taka potrzeba. Możemy uratować czyjeś życie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.